Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
09.11.2019

«Від берести - до «цифри»

Всеукраїнський диктант національної єдності – це масштабний національний флешмоб, приурочений до Дня української писемності та мови

Цього року диктант мав назву «Від берести до «цифри». До 19-го радіодиктанту долучилися студенти, викладачі та керівництво НТУ «Дніпровська політехніка». Писали одразу у трьох аудиторіях.

В читальній залі науково-технічної бібліотеки зібралося чимало прихильників української мови, охочих долучитися до масштабної акції шанування, підтримки та захисту символу нації – рідної мови. Модератором заходу стала доцент кафедри філології та мовної комунікації Валентина Луценко. Вона привітала присутніх зі святом єдності та зазначила, що особливістю написання цьогорічного 19-го радіодиктанту стало бажання іноземних студентів випробувати свої знання українського правопису. 

Серед учасників брати-ліванці Бассам та Самі Дергхами – студенти-першокурсники ФІТ англомовної групи 122-19-1, а також перший україномовний аспірант кафедри обліку і аудиту НТУ «Дніпровська політехніка» Гуаньнань Лі. 

Бассам Дергхам володіє шістьма мовами, а українська, за свідченням його викладача Валентини Луценко, стане сьомою. Щоб підтримати урочистість моменту, студент заспівав «Червону руту» Володимира Івасюка і пісню Руслана Квінти «Одна калина». 

30 хвилин часу промайнули непомітно. Новація цьогорічного диктанту – самостійна перевірка. Вже через 15 хвилин після його написання отримали оригінальний текст диктанту. Всі учасники мовного флешмобу власноруч перевірили свої рукописи.

– «Відбулося!», – сказав наприкінці радіодиктанту його автор, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, мовознавець Олександр Авраменко. Мовна перевірка відбулася, а з нею відтворилася потужна емоційна, мовна хвиля, яка буде направлена на ще більше розповсюдження української мови. 

Наша мова модерна, сучасна, вона розвивається, а разом з нею розвиваємося й ми!


Науково-технічна бібліотека НТУ «Дніпровська політехніка» 
Фото відеостудії «Юність» 

До списку

© 2006-2023 Інформація про сайт