Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
10.03.2020

«Світе ясний! Світе тихий!» – Шевченківське свято в Дніпровській політехніці

10 березня у Центрі культури української мови ім.Олеся Гончара НТУ «Дніпровська політехніка» відбулися Всеукраїнські Шевченківські читання з нагоди 206-річчя від дня народження Великого Кобзаря

Традиційно відкрив читання ректор Дніпровської політехніки Геннадій Півняк. Вокалістка Театру Опери та Балету Анна Архипова обрамила захід піснями на слова Тараса Шевченка «Зоре моя вечірняя» і «Реве та стогне Дніпр широкий». 

Присутні студенти, викладачі, творча інтелігенція міста. Всіх об’єднала любов до Тарасового Слова. Окрасою свята стала виставка рушників народного майстра Василя Кандели, присвячена Великому Поету. 

Слово Шевченка звучало в усіх куточках України. Приємно, що науковці та студенти з Києва, Луганська, Кривого Рогу і Черкас надіслали нам відеопривітання.

Студенти-гуманітарії декламували поезії, співали пісні на слова Тараса Шевченка. Карина Усиченко подарувала усім учасникам читань народну українську пісню «Ой у вишневому саду». Влада Лобанова награвала на бандурі відомі мелодії до творів Кобзаря. Ірина Мурінець прочитала власний вірш, присвячений генію.

Відома письменниця Леся Степовичка підбила підсумки конкурсу на краще читання поезій Шевченка та про нього. Право нагородити переможців надали ректору Дніпровської політехніки Геннадію Півняку та директору Центру Ірині Цюп’як. Перше місце розділили студенти нашого університету: Дергхам Бассам та Богдан Буригін. Усі учасники отримали подарунки та подяки.

Яскраві виступи завідувача кафедри філології та мовної комунікації Світлани Ігнатьєвої та начальника Південно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті Ігоря Кочергіна не залишили нікого байдужим.


Кафедра філології та мовної комунікації НТУ «Дніпровська політехніка»

До списку

© 2006-2023 Інформація про сайт