18.08.2020
Український Інститут Світової Культури в НТУ «Дніпровська політехніка»
В травні 2020 року на базі кафедри філософії та педагогіки НТУ «Дніпровська політехніка» було створено Український Інститут Світової Культури (директорка - Заслужений працівник освіти України, доктор філософських наук, професор Шабанова Ю.О.)
Інститут Світової Культури Дніпровської політехніки (далі Інститут) є Науково-культурологічною, просвітницькою установою, мета діяльності якого - сприяти розширенню світогляду сучасної людини через звертання до загальнолюдських цінностей, ідеї єдності та толерантного ставлення до культур різних націй, релігій, епох, соціальних формацій тощо.
У своїй діяльності Інститут спирається на цілісну методологію дослідження культурних досягнень людства та своєрідності української культури. Інститут створено в результаті п'ятирічної співпраці кафедри філософії та педагогіки з представниками Інституту Світової Культури в Санта-Барбарі (США) та на підставі досвіду роботи Інституту Світової Культури в Бангалорі (Індія).
Діяльність Інституту охоплює: дослідницьку, просвітницьку, видавничу, викладацьку сфери та представляє широкий спектр напрямів: Цикл зустрічей на тему: Світоглядні основи культури та культурних епох; Мистецькі студії з запрошенням видатних музикантів, поетів, письменників, художників області та України; Етнотуризм; Соціально-психологічні тренінги; Вебінари з містеріально-символічних здобутків культури минулого та їх сучасні інтерпретації; Філософсько-етичний лекторій та дискусійний клуб; Лекції та семінари щодо культури, мистецтва та видатних особистостей Придніпров`я тощо.
Лекторський корпус Інституту сформовано на основі кадрового потенціалу спеціальності Культурологія, ліцензованої на кафедрі філософії та педагогіки у 2018 році. Інститут тісно співпрацює зі закладами культури та освіти області та розрахований на широке коло зацікавлених слухачів.
28 липня 2020 року відбулась онлайн-презентація Українського Інституту Світової Культури за участю науковців Дніпра, представників Інститутів Світової Культури США та Індії. Індійські та американські колеги ознайомили з історією та сферою роботи своїх закладів, Інститут Дніпровської політехніки презентував свою діяльність, ознайомив з планами, представив основних лекторів і напрями розвитку.
В ході онлайн-спілкування було отримано домовленість щодо співпраці, обміну культурологічним досвідом та лекторами Інститутів Світової Культури Санта-Барбари, Бангалора та Дніпра.
Директорка Українського Інституту Світової Культури, заслужений працівник освіти України, доктор філософських наук, професор Шабанова Ю.О.