26.10.2020
121 рік Дніпровській політехніці!
«Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» народився у ХІХ столітті, став провідним у ХХ, а в ХХІ столітті він слугує Україні – сильній, демократичній європейській державі».
Ректор Геннадій Півняк
Цієї осені Дніпровська політехніка відзначає свій 121-й День народження. З них майже 40 років вона провела під керівництвом визначної особистості - академіка НАН України, професора, доктора технічних наук, заслуженого діяча науки і техніки України, двічі лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреата премії ім. О. Лебедєва НАН України Геннадія Григоровича Півняка. У жовтні відзначається його ювілей – 80 років! На посаді ректора Геннадій Григорович провів Дніпровську політехніку через найважчі роки суспільних потрясінь.
Нині НТУ «Дніпровська політехніка» – один з провідних державних технічних закладів вищої освіти України. Його динамічний розвиток посприяв становленню інженерної освіти держави та створенню в системі Національної академії наук України наукових шкіл світового рівня.
Сьогодні до базової структури Дніпровської політехніки входять: 5 інститутів (гірничий, електроенергетики, економіки, гуманітарних і соціальних наук, міжгалузевий безперервної освіти), 9 факультетів, 3 коледжі. Випускники університету – понад 100 тисяч фахівців, а серед них – видатні вчені, відомі державні й політичні діячі, міністри, представники бізнесу і банківської системи, керівники багатьох промислових підприємств і компаній.
Зараз у Дніпровській політехніці навчається близько 12 тисяч студентів. Професорсько-викладацький склад університету забезпечує європейський рівень освіти та науки. Викладачі використовують сучасні освітні технології та світові практики. Університет випускає висококваліфікованих фахівців практичного спрямування, а також науковців.
Інфраструктура Дніпровської політехніки постійно оновлюється. На кафедрах відкривають нові лабораторії з сучасним обладнанням, де студенти отримують практичні навички та фахово зростають. Крім того, в університеті активно впроваджують елементи дуальної освіти – студенти одночасно навчаються в Дніпровській політехніці, а практикуються і працюють на провідних, високотехнологічних підприємствах.
У Дніпровській політехніці працюють культурно-освітні лінгвістичні центри, бізнес-інкубатор, простори креативної взаємодії, хаби, Центр професійного розвитку персоналу. Тому студенти та викладачі можуть примножити свої знання, вивчити іноземні мови, а також постійно вдосконалюватися.
Колектив університету розвиває міжнародну співпрацю. Успішно реалізуються проєкти у сфері освіти вищої європейської якості. Науково-педагогічні працівники, аспіранти та студенти університету беруть участь у профільних конкурсах та отримують міжнародні гранти на проведення різноманітних наукових досліджень.
В університеті працює система подвійних магістерських дипломів з НТУ «Краківська гірничо-металургійна академія ім. С. Сташиця» (Польща), Вищою банківською школою Вроцлава (Польща), Університетом Кобленц-Ландау (Німеччина) та Університетом Вітовта Великого (Литва).
Важливо, що для НТУ «Дніпровська політехніка» розробили концепцію інтернаціоналізації на основі рекомендацій від консультантів Британської ради в Україні. І вже з 2000 року, в університеті навчаються студенти з Анголи, Конго, Нігерії, Зімбабве, Гвінеї, Малі, Сирії, Алжиру, Йорданії, Китаю, Таджикистану, Туркменістану, Азербайджану, Ізраїлю, Німеччини.
Щороку фахівці Дніпровської політехніки презентують досягнення університету на міжнародних виставках у галузі науки, освіти та технологій. НТУ «Дніпровська політехніка» розширює свої навчальні, освітні та міжнародні можливості. З кожним днем університет розвивається і вдосконалюється. Все це завдяки злагодженій команді керівництва, викладачів та науковців, а також студентам, які обрали Політехніку.
До речі, у 2020 році Дніпровська політехніка потрапила у ТОП-20 найпопулярніших університетів в Україні за кількістю заяв від абітурієнтів – 9958 тільки на бакалаврат.
Протягом всієї своєї історії – інститут, потім університет, а тепер Дніпровська політехніка – це «Відповідність часу». І сучасний девіз університету «Традиції в інноваціях» – не просто слова, а стиль життя і постійного розвитку.
Пресцентр за інформацією Народного музею історії ім. О.М. Поля НТУ «Дніпровська політехніка»