01.12.2020
Чи можна зробити більш екологічно чистим видобуток корисних копалин?
Науковці НТУ «Дніпровська політехніка» та ТУ «Фрайберзька гірнича академія» спільно працюють над міжнародним проєктом підвищення кваліфікації «Rekultivierung und Kreislaufwirtschaft» (укр. «Управління рекультивацією та переробкою»). Він реалізується за програмою DAAD – Німецької служби академічних обмінів – «Розширення співпраці з громадянським суспільством в країнах Східного партнерства». Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.
Координатори проєкту та науковці, які беруть участь у його реалізації, сподіваються, що у цей непростий час пандемії коронавірусу проведення серії онлайн-семінарів «Green Mining» із «зеленого» гірництва стане відправною точкою для продовження міжнародного співробітництва стосовно важливих тем стійкої сировинної економіки. Німеччина – один з основних споживачів сировини в країнах-партнерах проєкту. Тому ця країна дбає про прозоре регулярне постачання, щоб попит на сировину не покривався шляхом зниження витрат на охорону навколишнього середовища і негативного впливу на здоров'я людей у сусідніх країнах. Проєкт підвищення кваліфікації націлений на спеціалістів, зацікавлених осіб і студентів в кожній з країн-учасниць.
«Завдяки суворим екологічним вимогам у Німеччині та в Європейському Союзі, а також значному досвіду в галузі науки і техніки в гірничодобувній промисловості, відновленні гірничих робіт і реструктуризації гірничодобувних регіонів, Фрайберзька гірнича академія має глибокі знання в області екологічно-стійкого видобутку мінеральної сировини», – пояснює керівник проєкту, професор ТУ «ФГА» Карстен Дребенштедт, мотивацію поділитися своїм досвідом з колегами та іншими зацікавленими учасниками семінарів.
20 листопада пройшов онлайн-семінар «Рекультивація» під керівництвом НТУ «Дніпровська політехніка». Експерти з Німеччини, України та країн східної Європи поділилися своїм досвідом, напрацюваннями з розв'язання проблем рекультивації земель та охорони навколишнього середовища.
Наразі триває серія онлайн-семінарів «Green Mining» з рекультивації гірничих ландшафтів, охорони навколишнього середовища та циклічної економіки. Вони транслюються з перекладом на німецьку, українську та російську мови. Згодом записи трансляцій відправлять партнерам проєкту для їх навчальних цілей.