Шановні працівники вугільної промисловості!
Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята - Дня шахтаря України! Це професія мужніх та стійких людей, здатних з надважкої праці вилучити користь для усієї України. Її енергетичний розвиток - ваша заслуга й результат професійної майстерності. Ми радіємо, що з НТУ "Дніпровська політехніка" вийшли династії шахтарів, які плекають традиції видобувачів "чорного золота" від покоління до покоління. Ми продовжуємо навчати гірничої справи нові покоління, передаючи їм вогонь сердець і вміння від наших випускників.
Пишаємося вами! Бажаємо міцного здоров'я, сил, затишку та миру!
Цікаві факти про вугілля
- Закидаючи чорний камінчик у вогонь і спостерігаючи, як він яскраво і добре горить, мало хто замислюється, що кожній такій вуглинці кілька мільйонів років і це не що інше, як останки скам'янілих рослин, що збереглися до наших днів.
- Вік найдавнішого вугілля оцінюється приблизно в 300-400 мільйонів років.
- Вугілля - це перше викопне паливо, яке почала застосовувати у господарстві людина. Його спалюють для отримання енергії, використовують як сировину для металургійної та хімічної промисловості, з нього виробляють графіт тощо.
- Щоб отримати 1 т нафти слід витрачати 2-3 т кам'яного вугілля.
- У Японії використання вугілля пов'язано з виробництвом знаменитих самурайських мечів.
- Шахтарі помітили корисну особливість пташок канарок реагувати на підвищений вміст в повітрі найнебезпечнішого газу - метану. А тому, спускаючись в забій, вони брали з собою птахів як своєрідну сигналізацію