05.10.2021
У Дніпровській політехніці провели тренінг "Академічна доброчесність"
Викладачі Дніпровської політехніки стали більш обізнаними в
"Академічній доброчесності". На таку тему
Центр професійного розвитку персоналу НТУ «Дніпровська політехніка» провів тренінг.
15 годин гаранти освітніх програм та викладачі шукали істину через дискусії та обмін думками. Разом з тренером Артемом Бардасем учасники тренінгу з’ясовували принципи та Кодекс академічної доброчесності, його нормативно-правове забезпечення, шукали підводне каміння у цих процесах і намагалися його усунути.
Який рівень сприйняття правил та вимог щодо академічної доброчесності на сьогодні є в НТУ "Дніпровська політехніка"? Що треба зробити задля підвищення рівня обізнаності учасників освітнього процесу з практикою дотримання академічної доброчесності? Розбиралися з усім цим разом з професором, головою науково-методичної ради університету Олександром Кузьменком.
Володимир Святошенко, адміністратор антиплагіатної програми університету, компетентно пояснював особливості програмної перевірки текстів системою StrikePlagiarism на текстові запозичення. Учасники тренінгу з’ясовували причини студентського плагіату, форми академічного плагіату, різницю між цитуванням та власне плагіатом, досліджували україномовні та англомовні тексти.
Спікери відповідали на питання, щодо джерел фінансування перевірки студентських та наукових робіт, дій щодо повторної перевірки текстів тощо.
Катеріна Пілова, декан Фінансово-економічного факультету, разом з учасниками тренінгу шукала баланс між студентоцентризмом та ретельним дотриманням принципів академічної доброчесності. Жваву дискусію викликали питання розв’язання конфліктних ситуацій між викладачами, студентами, адміністрацією ЗВО з питань дотримання принципів академічної доброчесності.
Пресцентр НТУ "Дніпровська політехніка"
Фото - кіностудія "Юність"