25.10.2024
Освіта та бізнес: спільні кроки для розвитку видобувної галузі
На форумі, присвяченому співпраці освіти та бізнесу, обговорювалися шляхи подолання кадрового дефіциту у видобувній галузі, який перевищує 1 мільйон працівників. Захід відбувся за підтримки ЄС і США та зібрав представників провідних підприємств і освітніх установ, зокрема НТУ «Дніпровська політехніка», "Метінвест", ПрАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля», АТ «Криворізький залізорудний комбінат», Шахтоуправління «Покровське», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» шахта «ім. Артема», ГЗК України та науково-проєктні установи.
Основною темою стало залучення бізнесу до навчального процесу, адже для успішного та стійкого розвитку галузі необхідна якісна підготовка фахівців. Важливими напрямками співпраці визначено:
- Оновлення освітніх стандартів відповідно до вимог ринку праці.
- Участь роботодавців у навчальному процесі та модернізації технічної бази університетів.
- Запровадження дуальної форми освіти, що дозволяє студентам поєднувати навчання з практикою на підприємствах.
- Створення умов для наукових досліджень, які сприятимуть вирішенню проблем видобувної галузі.
Директор найбільшого роботодавця України, компанії «Метінвест», відзначив, що співпраця між бізнесом та університетами може сприяти залученню молодих фахівців і вирішенню проблеми трудової міграції. Для цього потрібно збільшити фінансування університетів та посилити комунікацію між роботодавцями та студентами. Однак, важливим викликом залишається трудова міграція, через яку країна втрачає висококваліфіковані кадри.
НТУ «Дніпровська політехніка» активно працює над підготовкою фахівців для промисловості та є важливим центром формування кадрового потенціалу в Україні. Спільні зусилля університетів та бізнесу можуть суттєво покращити ситуацію на ринку праці та сприяти розвитку економіки.
Денис Глазков для пресцентру НТУ "Дніпровська політехніка"
Фото - відеостудія "Юність"