31.10.2024
Агентство УВКБ ООН відкрило у Дніпровській політехніці фотовиставку «Зберігаємо надію вдалині від дому»
ООН у справах біженців (УВКБ ООН) відкрило фотовиставку «Зберігаємо НАДІЮ вдалині від ДОМУ», присвячену 30-річчю роботи в Україні.
І невипадково, що це сталося у Дніпровській політехніці - саме тут наразі навчаються і працюють приблизно 2 500 студентів та викладачів із Приазовського державного технічного університету, який було переміщено з нині окупованого Маріуполя на Донеччині. Ця історія почалася ще раніше, у 2014 році, коли багато наших студентів з Донбасу зрозуміли, що дороги додому немає і могли залишитися в наших гуртожитках, а також запросити своїх родичів на проживання в гарячу фазу війни. У 2022 році історія повторилася, але з більшим масштабом. Крім того, студенти з переміщених університетів могли тимчасово приєднатися до наших академічних груп, але ми ніколи не просили їх перейти до нашого університету, тому що ми віримо, що переміщені університети колись повернуться додому.
На виставці представлені 30 фото, які відображають ключові віхи 30-річної діяльності Агентства в Україні, аудіоісторії людей, яких Агентство підтримувало останні десятиріччя, і розповіді Верховного комісара ООН у справах біженців Філіппо Гранді та посла доброї волі УВКБ ООН американського актора Бена Стіллера. Фото та аудіо матеріали висвітлили життя тих, з ким і для кого працює УВКБ ООН, та продемонстрували широкий спектр послуг, які надаються постраждалим людям: від послуг у сфері соціально-правового захисту до довгострокових рішень.
У 1994 році УВКБ ООН розпочало діяльність в Україні, підтримавши репатріацію кримських татар, які були масово депортовані у часи Другої світової війни. Два роки потому між урядом України та Агентством було підписана угоду з приймаючою державою, що формалізувала співпрацю та створила основу для задоволення потреб переміщених та постраждалих від війни осіб. Це партнерство відіграло важливу роль у приєднанні України до Конвенції ООН про статус біженців та двох конвенцій про безгромадянство, що допомогло побудувати національну систему захисту прав біженців, внутрішньо переміщених осіб, людей, які повертаються, та осіб без громадянства.
«Ми пишаємося тим, що маємо можливість представити нашу діяльність та підтримку народу України на виставці в Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка», – сказав Голова офісу УВКБ ООН у Дніпрі Федеріко Серсале. – Університет став прихистком для тисяч внутрішньо переміщених осіб, що є свідченням відкритості Дніпра та готовності допомагати людям, постраждалим від війни. Це також демонструє стійкість українців, які прагнуть мирного майбутнього, де вони зможуть процвітати».
Пресцентр НТУ "Дніпровська політехніка"
Фото - відеостудія "Юність"