13.12.2024
Науковці Дніпровської політехніки за кордоном - переймаємо досвід вищої освіти Європи
Семестр видався насиченим на міжнародні активності. Зокрема, делегація Дніпровської політехніки побувала у
TU Bergakademie Freiberg (Німеччина) у межах
TUBAF Digital Staff Week, який тривав з 2 по 6 грудня.
Наші колеги відвідували тренінги, присвячені розробці та впровадженню мікрокваліфікацій, та вивчали сучасні підходи до створення інноваційних освітніх можливостей, які відповідають вимогам швидкозмінного світу, а також досвід їх реалізації від експертів
Aalto University (Фінляндія).
До складу нашої делегації увійшли представники різних кафедр університету, що підкреслює міждисциплінарний підхід до розширення співпраці. Під час візиту провели зустрічі з колегами з факультетів та інститутів Фрайберзької гірничої академії. Обговорили поточні ініціативи і перспективні напрями співробітництва, зокрема Twinning-проєкти та нові грантові можливості.
Також 12-29 листопада команда Політехніки взяла участь у міжнародному освітньо-науковому проєкті «Інноваційний університет та лідерство. Фаза VII: Моделі навчальних закладів і стратегії розвитку». Цей проєкт відбувся на базі Варшавського університету, Польща, ЄС. Варшавський університет, що є нашим партнером, стабільно посідає перші місця у Топ-10 найкращих закладів вищої освіти Польщі.
У межах візиту наші колеги - завідувач аспірантури і докторантури Лариса Колісник, професор кафедри маркетингу Сергій Касян, декан факультету інформаційних технологій Ірина Удовик проводили роботу в групах на базі досвіду моделей і стратегій провідних університетів Польщі. Дослідження здійснено за такими темами: “Система управління та організаційна структура. Фінансування”, “Вплив на суспільство та побудова відносин із зовнішнім середовищем. Університет як простір для розвитку студентів та персоналу”.
У ході проєкту у взаємодії з польськими партнерами проаналізовано підходи до фінансування, маркетингові комунікаційні стратегії університетів, встановлено особливості комунікаційної взаємодії ЗВО з внутрішніми та зовнішніми стейкголдерами у площині реалізації третьої місії університету. Наші науковці успішно презентували напрацьовану візію концепцій, підходів щодо створення майбутнього університету – University of Excellence.
За результатами проєктної діяльності сформовано робочу групу, яка буде працювати над створенням майбутніх моделей закладів вищої освіти України.