27.04.2012
У гірничому пройшли зйомки фільму про Олександра Поля
У січні 2012 року Дніпропетровський міський телевізійний театр розпочав зйомки нового документального фільму. Цей фільм розповість глядачам про долю унікальної людини - Олександра Миколайовича Поля. Про нього, в наш час, знають не так вже й багато людей.
Це більшістю історики, журналісти, викладачі ВНЗ, краєзнавці - тобто люди, яких цікавить історія Дніпропетровщини. На проспекті Карла Маркса встановлено памятник в його честь, як першому почесному громадянину Катеринослава, який був першовідкривачем покладів залізних руд в Кривому Розі. Але насправді Олександр Поль зробив набагато більше для розвитку Придніпровського регіону. Завдяки його невгамовній діяльності та економічній далекоглядності глухе провінційне містечко Катеринослав перетворився на величезне гарне місто Дніпропетровськ.
Новий документальний фільм «Олександр Поль» надійшов у виробництво в січні цього року. Зараз триває завершальний етап зйомок. Як і інші кінороботи «Телетеатру» «Олександр Поль» - це синтез документального жанру і історичної реконструкції.
За словами режисера стрічки Наталії Огородньої у підготовці і під час самого знімального процесу творчій групі активно допомагає Криворізький історико-краєзнавчий музей і Національний гірничий університет: «Завдяки старшому науковому співробітнику Криворізького музею Олександру Мельнику, директору музею імені О.Поля НГУ Ігорю Нікітенко і доценту кафедри історії та політичної теорії НГУ Ігорю Кочергіну мені вдалося дізнатися безліч цікавих моментів з життя дворянина, поміщика, гласного Катеринославського земського зібрання Олександра Поля. А під час постановочних сцен, які ми знімали в стінах Національного гірничого університету акторами, які грали студентів і викладачів Дерптського університету, де в середині 19 століття навчався Олександр Поль, виступили студенти гірничого. Вони успішно впоралися з усіма постановочними сценами».
Оцінити їхню гру можна буде під час прем'єрного показу фільму, який планується провести в середині липня 2012 року.
Прес-центр НГУ