30.05.2012
Професор НГУ став почесним доктором Університету прикладних наук міста Есслінген(Німеччина)
Під час цьогорічного травневого візиту до Німеччині професор Національного гірничого університету, завідуючий кафедрою електроприводу Олександр Бешта отримав звання почесного доктора Есслінгенського університету.
Гірничий вже більше 8 років співпрацює з німецьким університетом та провідними фірмами Німеччини (Bauer, Heldele, Auma, Schuler, Festo)
зокрема. Олександр Степанович є науковим керівником студентів –магістрів НГУ, які проходять стажування в Німеччині (1,5- 2 роки), за результатами якого потім захищають кандидатську дисертацію.
Одним з таких успішних проектів стало співробітництво з фірмою Bauer Сергія Фурси. Тема дисертаційної роботи молодого науковця зацікавила завод фірми Bauer, який спеціалізується на виробництві енергоощадних двигунів. Німецька сторона надала Сергію стипендію, технічну базу та 1,5 роки часу, аби він розробив енергозберігаючий мотор. Перед Дніпропетровським вченим стояло завдання - мінімум витрат на собівартості (за основу було прийнято вже існуючу модель двигуна, аби заощадити, зберігши незмінними виробництво більшості деталей) і максимум енергоефективності. З вересня 2011 року двигун Сергія Фурси продається по всьому світу під німецьким брендом. Аеропорти, підприємства харчової та гірничої промисловості – основні замовники ощадних моторів. Науковець пояснює – саме двигуни споживають 2/3 усієї енергії світу, а там за кордоном розуміють, що зекономити 1 КВт енергії вп’ятеро дешевше, аніж збудувати нову електростанцію.
Подібних проектів багато – науковець НГУ Антон Прохоров в даний момент співпрацює з фірмою Heldele, Іван Ярмолаєв - з компанією Auma. Німецькі компанії високо цінують співпрацю з вченим Національного гірничого університету. Оплата стипендій та стажування здійснює німецька сторона з фонду Есслінгенського університету.
У майбутньому співпраця НГУ та німецького університету буде розширюватись – у планах фінансування інших проектів, укріплення співраці з компанією Schuler, а також 2-ох та 3-ох річні стажування науковців гірничого.
Дарина Бутко ІАЦ НГУ