27.08.2012
Гірнича справа в надійних руках
Кожну останню неділю серпня в Україні відзначається День шахтаря, професійне свято людей нелегкої, героїчної професії. Започаткована ще в XV столітті, гірнича справа з роками зазнала кардинальних змін. Якщо перша експедиція в Печерський край була тільки стартом в пошуках корисних копалин, то сьогодні гірничодобувна промисловість зросла до однієї з найважливіших галузей в економіці України.
Сьогодні вугілля видобувають численні шахтні підприємства, а професія шахтаря стає все більш затребуваною. З роками в Національному гірничому університеті збільшується конкурс на спеціальності за напрямом «Гірництво», а кількість додаткових бюджетних місць – зростає. Потужна наукова школа вишу, сучасна методика викладання приваблює абітурієнтів. До того ж, гірничий постійно співпрацює з бізнесовими структурами, які зацікавлені в розбудові вугільної промисловості.
Вчені Національного гірничого університету в своїх дослідженнях повністю охоплюють все коло питань, що постає у гірничій справі: починаючи з безпеки роботи на шахтах і закінчуючи управлінням станом гірничого масиву. Ці розробки вже принесли свої позитивні результати, у тому числі завдяки співпраці вишу з компанією ДТЕК. Приміром, минулого року Державну премію отримали науковці НГУ та фахівці «ДТЕК» за спільну роботу: «Сучасні технології комплексної розробки вугільних родовищ в гірничо-геологічних умовах відпрацювання тонких та надтонких пластів».
– Ефективність роботи на шахтах значно зросла, – говорить завідувач кафедри підземної розробки родовищ НГУ професор Володимир Бондаренко. – Безперечно, в майбутньому цей результат буде тільки примножуватись. Адже ряди виробничників поповнюються випускниками гірничого, які навчені сучасним технологіям. І їх якість освіти відповідає світовому рівню. Молодь, серед іншого, засвоює виробничий менеджмент, а вже на четвертому курсі у здібних старанних з’являється шанс потрапити в «групу ДТЭК». Від університету для студенів виділяється куратор, а від ДТЕК – наставники з шахти. Важливо, що ДТЕК цим студентам платить додаткову стипендію. Та найголовніше – всі випускники цієї групи засвоюють теоретичні навики безпосередньо на виробництві і залишаються там після закінчення вишу.
В Україні безліч гірницьких міст і районів. Це енергетичні діаманти держави. Примітно, що на більшості підприємств працюють випускники гірничого університету. Тож справа в надійних руках. Тим більше, гірничий з кожним навчальним роком удосконалює свої методики роботи зі студентами, залучаючи їх до науки. Щорічно в стінах гірничого проходить масштабний «Форум гірників», участь у якому беруть фахівці з різних країн. Перспективи розвитку вугільної промисловості обговорюватимуться і на міжнародній конференції «Школа підземної розробки», що пройде у вересні. На ній однією з головних тем буде питання гірничої освіти європейського рівня. Зокрема, про досвід підготовки гірничих інженерів та магістрів в НГУ доповість професор Володимир Бондаренко. Адже саме тут, завдяки талановитому керівництву академіка Геннадія Півняка, вже тридцять років Національному гірничому університету немає рівних у підготовці гірників-фахівців, а чільною справою є розробка передових технологій для шахтних підприємств.
Ректорат гірничого університету щиро вітає з професійним святом всіх, хто причетний до славної шахтарської когорти. Бажаємо здоров’я, енергії та сили всім гірникам, які зміцнюють індустріальний розвиток нашої країни. Добробуту та злагоди вашим родинам!