02.10.2012
Німецький вересень в НГУ
Наприкінці вересня до НГУ завітали гості з Есслінгенського та Ройтлінгенського університетів Німеччини.
У рамках візиту в НГУ делегації Еслінгенського університету прикладних наук у складі доцента факультету електроніки і мехатроніки ЕУПН Ніколаса Нойбергера, професора ЕУПН Мартіна Нойбургера, а також професора ЕУПН Георга Шмідта відбулася зустріч з ректором, науковцями і студентами механіко-машинобудівного факультету та гірничого інституту НГУ.
Професор Ніколас Нойбергер зазначив, щ це особлива зустріч, тому що довготривала співпраця між вузами виходить на новий етап. Цього разу до Дніпропетровська з ним приїхала нова генерація науковців Есслінгенського університету - професори Мартін Нойбургер та Георг Шмідт, які підхоплять естафету від професора ЕУПН почесного доктора НГУ Ойгена Нолле, та продовжать співпрацю з НГУ у майбутньому.
Професори Мартін Нойбургер та Георг Шмідт у ході зустрічі зі студенетами розповіли про широкі перспективи співпраці НГУ та Есслінгенского університету (співпраця розпочалась ще в далекому 1999 році). Провідні німецькі фірми (Bauer, Heldele, Auma, Schuler, Festo).
Фірма обирає проект і виділяє кошти на його втілення (300 – 500 євро). А потім відшукують кандидатуру студента, який втілить проект у життя під час 3-місячного візиту до Німеччини. А за результатами цього дослідження буде написано та захищено дисертаційну роботу вжу у рідному гірничому. Вже 5 студентів НГУ втілили у життя цю модель співпраці. Зокрема, такі проекти можуть стати не лише дисертацією, але і подальшою тривалою співпрацею.
Подібних проектів багато – науковець НГУ Антон Прохоров в даний момент співпрацює з фірмою Heldele, Іван Ярмолаєв – з компанією Auma. Німецькі компанії високо цінують співпрацю з вченим Національного гірничого університету. Оплата стипендій та стажування здійснює німецька сторона з фонду Есслінгенського університету. Останній успішний досвід – двохмісячне стажування аспірантів кафедри екології НГУ в німецькому виші. За словами Наталії Дибриної та Ольги Мандрікевич – все це реально, головне бажання та впевненість у собі.
Звичайно, важливою умовою є знання мови. Але якщо Ваша німецька далека від досконалості - ви зможете виправити ситуацію на початку свого стажування.
У рамках візиту відбулась презентація книги «Мікропроцесорна техніка». Цей науково-практичний посібник створено за підтримки трьох університетів, адже участь в його написанні брали професори НГУ – В.Ткачов, С.Проценко та М.Козарь, а також професор Еслінгенського університету Н.Нойбергер та професор Г.Грюллер . Унікальність цього видання в тому, що досі студенти не мали змогу вивчати подібну тематику за підручниками. У майбутньому планується створення учбової літератури англійської та німецькою мовами.
Після презентації німецькі делегати зустрілись з ректором НГУ, академіком НАН України Геннадієм Григоровичем Півняком. У рамках зустрічі оговорювались питання збільшення кількості студентів, які проходять стажування в Ройтлингенському та Есслінгенському університеті. Ректор НГУ зазначив, що важливою є можливість для наших студентів працювати в німецьких учбових лабораторіях. І можливим це стане не лише за рахунок німецьких колег, але й фінансової підтримки гірничого університету.
І вже в лютому наступного року планується робочий візити ректора НГУ до Німеччини для реалізації подальших етапів співпраці.
Наприкінці зустрічі Геннадій Григоворич подарував професору Грюллеру книгу «Відповідність часу» (де є вітальне слово професора Грюллера), яка видана до 30-річчя діяльності ректора, а також примірники журналу «Науковий вісник НГУ». Німецькі гості високо оцінили подаровану літературу, зазначивши, що у них в університеті немає такої традиції і це є ще одним приємним моментом співпраці з українськими колегами.
ІАЦ НГУ