19.02.2016
Дні «Дня» в Дніпропетровську
«Дні «Дня» в Дніпропетровську»!
19 лютого
· о 14-30 - зустріч з головним редактором газети «День» Ларисою Івшиною, дискусія на тему: "Роль ЗМІ у національно-патріотичному вихованні студентської молоді та формуванні громадянських цінностей". Презентація книжкових новинок з серії «Бібліотека газети «День» - «Повернення в Царгород», «Котел, або Справа без терміну давності», «Я – свідок», «Катастрофа і тріумф» - у Головному корпусі Національного гірничого університету (пр. К.Маркса, 19, ауд. 1-69).
- о 17-00 - урочисте відкриття Фотовиставки «День-2015» в Галереї «АртСвіт» (вул. Січових Стрільців, 4).
Міжнародний Фотоконкурс газети «День»
17 років фотоісторії, 113 виставок у 31 місті України, 702 нагороджені фотографи – це історія Міжнародного фотоконкурсу газети «День» у цифрах. Статистика 2015 року не менш вражаюча – близько 200 учасників надіслали понад 3000 фото. З них 350 найкращих знімків склали підсумкову Фотовиставку у столиці. Далі протягом року наша виставка на колесах традиційно мандрує містами України.
Фотовиставка «День-2015»
На перетині вдумливих поглядів. Катастрофа і Тріумф
Акценти Фотовиставки«День-2015» – не стільки на емоційну складову (хоча куди ж без неї), скільки на осмислення подій, які нині переживає Україна. Цьогорічна виставка – це безперервний перетин поглядів. Погляди відвідувачів перетинатимуться з поглядами військових, що дивляться на них з бліндажів, окопів, з БТРів і танків, з поглядами політиків (а це вже зовсім інші обличчя, типажі й очі), з поглядами переселенців і волонтерів, митців, дітей… Ця виставка стала своєрідним полілогом, який відбувається між глядачами, фотографами і героями світлин. І, повірте, все буде зрозуміло без слів. Весь драматизм, наш спільний досвід і шлях подолання…
«Якщо «читати» надісланий на виставку фотоматеріал, то я бачу драматизм подолання, драматизм стану, в якому перебуває країна. Це – рівень політики і рівень людського, «сектор живого», звідки бере свої сили українець. Багато є того, що є, власне, назвою однієї з наших нових книг – «Катастрофа і Тріумф». До катастрофи я відношу не тільки знімки військових, – розповідає головний редактор «Дня» Лариса Івшина. – Найбільшою драмою є те, що травмована 20-м століттям людина, якій держава не змогла допомогти, а ще більше на початку 90-х запустила її по деструктивній дорозі, руйнує себе і все навколо…»
Окрім постійних номінацій конкурсу – «Події»,«Життя як воно є», «Політика», «Жанрове фото» і «Світ очима дітей», з’явилися й нові. Зокрема, номінація від міжнародної організації ПРООН «Будуємо нову країну разом» тепер включає у себе підномінації: «Я реформую країну!», «Переселенці. Жити заново!», «Чиста та зелена Україна». Вперше цього року нагороджуватимуть і фотографів у номінації «Птахи водойм».
Фотографії, представлені на фотовиставках «Дня», часто називають пророчими. Тож, можливо, і цього разу ви побачити не лише те, як Україні прожила цей рік, а й те, як вона проживе рік наступний.
Презентація книжкових новинок
У 2015 році наша власна книжкова серія «Бібліотека газети «День» поповнилася одразу чотирма (!) новинками. Насамперед, вже традиційно - історичною, і за змістом, і за її місцем у сьогоднішньому інтелектуальному просторі книгою «Повернення в Царгород». А також - публіцистичною ТРИЛОГІЄЮ «Котел», або Справа без терміну давності», «Я – свідок!», «Катастрофа і Тріумф. Iсторії українських героїв».
«Повернення в Царгород»- присвячене вшануванню 1000-ліття правління Ярослава Мудроготамає на меті суттєво зміцнити українську суб’єктність, бо війна іде не лише за території, а насамперед, за Наше місце в Історії. «Нова книга «Дня» - блискучий інструмент для такого необхідного нам сьогодні перегляду базових елементів культури та ідентичності, це запрошення до дискусії про цивілізаційну місію України, про наш шлях між Заходом і Сходом», - вважає професор Римського університету «Ла Сап’єнца», письменниця Оксана Пахльовська. – Ця тема – ключ, що розкриває чимало заіржавілих брам історії».
Видання підготовлене у співдружності провідних авторів «Дня» — істориків та філософів, літературознавців, зокрема Ігоря Сюндюкова, Володимира Рички, Дмитра Степовика, Петра Кралюка, Володимира Панченка та ін.
ТРИЛОГІЯ: «Котел», або Справа без терміну давності», упорядкована Іваном Капсамуном, «Я – свідок!» авторства Валентина Торби і «Катастрофа і Тріумф. Iсторії українських героїв» Марії Семенченко.
Всі вони різні, але міцно пов’язані між собою логікою історії. Ба більше, події, описані у них – випливають одна з одної і дають широке розуміння про причини, приводи і наслідки того, що нині переживає наша країна. Це справді новітня історія. Про війну, окупацію, героїзм, подвиги, зраду… Чому ця війна сталася саме на Донбасі, який потрапив під потрійний тиск — соціальний, національний, кримінальний…
«Котел, або Справа без строку давності»- це не альтернативна історія, а саме та, яку від вас хотіли приховати.
«Я свідок - записки з окупованого Луганська»- у книжці зібрано спогади, фрагменти щоденника та статей у «Дні», які із окупації для автора стали вікном в Україну. Автор писав інколи без світла, інколи без надії на звільнення, інколи без можливості повідомити про себе з тенет заблокованого міста, яке перетворилося на пастку.
«Катастрофи і тріумф. Історії Українських героїв»- книга про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона — про силу, волю, мужність. Про Героїв.
Виставка працюватиме з 20
лютого по 3 березня.
Вхід вільний.
Акредитація: (044) 303-96-21, e-mail: marketing.theday@gmail.com