Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
06.08.2021

«Злам на Сході. Життя змінюється»: виставка про об’єднання Німеччини просто неба

unnamed.jpg

6 серпня 2021 року у Дніпрі відбудеться відкриття виставки просто неба «Злам на Сході. Життя змінюється», присвяченої 30-річному ювілею возз’єднання Німеччини.

Виставка підготовлена Посольством Федеративної Республіки Німеччина і Генеральним консульством Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку з офісом у Дніпрі, Українським інститутом національної пам’яті та за підтримки Дніпровської міської ради.

У відкритті експозиції візьмуть участь новопризначена Генеральна консулка Федеративної Республіки Німеччини, пані Таня Байєр, та Дніпровський міський голова, пан Борис Філатов.

Початок заходу: об 11:00 год.

Місце проведення: алея Скверу Героїв, на розі вул. Андрія Фабра та просп. Олександра Поля

З виставкою можна буде ознайомитись до 5 вересня.

Опис виставки:

30 років тому Німецька єдність була реалізована. У вільному самовизначенні, у мирі й у все більш об’єднаній Європі. Цього вимагала Преамбула Основного закону Німеччини.

А розпочався процес возз'єднання з падіння Берлінського муру 9 листопада 1989 р. Після цього відбулися перші вільні вибори до Народної палати НДР і переговори щодо Договору про об'єднання Німеччини, який було підписано в серпні і ратифіковано наприкінці вересня 1990 р. обома парламентами. Але що відбулося після цього? Як згуртовується країна? З якими викликами ми зіткнулися і з якими нам доводиться стикатися й досі? Які процеси розпочались у той час і які наслідки вони мають далеко за межами Німеччини?

Ці запитання ми ставимо собі з нагоди 30-річного ювілею Возз’єднання у рамках восьмих Тижнів Німеччини в Україні. За організаційної підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина і Генерального консульства Німеччини у Донецьку/офіс Дніпро наші партнери, а це: школи, університети, неурядові організації, медіа, музеї та художні галереї, створили різноманітну програму, що складається з близько 40 проєктів та відбуватиметься у 15 містах України.

У центрі уваги при цьому перебувають не лише історичні події. Натомість ми запрошуємо до діалогу на такі теми як свобода, солідарність, ракурси власної історії, наслідки конфліктів і процеси примирення.

Виставка «Злам на Сході. Життя змінюється» Німецького федерального фонду дослідження диктатури СЄПН та Уповноваженого Федерального уряду у справах нових федеральних земель проводить нас крізь період після об’єднання. З одного боку, для багатьох вихід був у переселенні до Західної Німеччини через те, що на Сході, вочевидь, робити більше було нічого; згортання економіки НДР та Відомство з приватизації державного майна у нових федеральних землях - «Тройганд», яке швидко стає «лайливим» словом. З іншого боку, відбувається реконструкція міст, які занепали за роки безгосподарності; у 90-х роках країною прокотилася хвиля «остальгії».

А що сьогодні? Ми розділені чи об’єднані? Чи і те, й інше?

Захід відбудеться на свіжому повітрі з дотриманням вимог карантину, захисні маски та дотримання дистанції є обов’язковими.


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт