Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Новини


08.10.2016

В НГУ пройшов перший змагальний Hack-Day на кафедрі електропривода!

Hack-day!

8 жовтня на кафедрі електропривода відбувся змагальний Hack-day на тему «IT-технології в управлінні електроприводами, роботами і автомобілями» для учнів старших класів.

Програма заходу складалася з декількох частин:

1. Знайомство зі складом та особливостями електромобіля. Учасники мали можливість зазирнути, як то кажуть, «під капот» цього електромобіля, все детально розглянути і з'ясувати питання, що цікавлять.
06.jpg

04.jpg

03.jpg

Перший Hack-day відвідав проректор з наукової роботи НГУ Олександр Степанович Бешта.

02.jpg

01.jpg

Деякі учасники навіть покаталися на електромобілі

05.jpg

07.jpg

2. Лекція щодо програмування промислового контролера Zelio Logic компанії Шнейдер Електрик. Цей важливий, перед виконанням основного завдання, етап був трохи схожий на урок в школі, але відрізнявся незвичністю інформації. Адже школярам, що зазвичай на уроках інформатики вивчають лише офісні пакети, розповідали можливості та принципи програмування промислового логічного контролера. Хлопці, навіть не знаючи майбутнього завдання, задавали безліч питань. Це свідчить про ерудицію і значну зацікавленість учасників Hack-day.
08.jpg

09.jpg

11.jpg

3. Виконання практичного завдання з програмування контролера з метою управління промисловим роботом. На цьому етапі змагань кожен учасник мав самостійно скласти програму для промислового контролера Zelio Logic компанії Шнейдер Електрик, яка забезпечить необхідну траєкторію руху робота-маніпулятора.
14.jpg 13.jpg

Спочатку був огляд і знайомство з об'єктом управління — пневматичним роботом-маніпулятором

16.jpg

17.jpg

Процес створення і відлагодження програми

18.jpg

19.jpg

Змусити рухатися маніпулятор заданою траєкторією виявилося не простим завданням. Так, і у програміста теж робота буває «не мед».

20.jpg

Але наполегливість і винахідливість школярів призвели до певних результатів. У гонитві за додатковими балами деякі хлопці (крім основного завдання) забезпечили світлову індикацію та підрахунок кількості циклів.

21.jpg

Підрахунок зароблених балів і визначення переможця

21_1.jpg 21_0.jpg

Переможцем став Біда Павло (школа №91, 11 класс). 2 місце — у Папіна Олександра (УВК 130, 9-А класс), 3 місце дісталося Россинському Костянтину (СШ №34).

22.jpg


Система Orphus

До списку


Матеріали по темі:

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт