Метою розвитку зовнішніх зв'язків НОЦ є спільна реалізація освітніх програм і наукових проектів, підвищення кваліфікації персоналу НОЦ, підготовка й перепідготовка кадрів у рамках НОЦ, корпоративне використання Дослідницького центру стійкості геотехнічних систем (ДЦСГС).
За останній час за підтримки Науково-освітнього центру НГУ були організовані міжнародні науково-освітні та науково-практичні заходи:
До НГУ завітала делегація представників фонду CRDF
Відбулася зустріч керівництва Національного гірничого університету з делегацією Фонду цивільних досліджень і розвитку (CRDF, США), а саме, головним менеджером Мерелін Пайфер, зовнішнім експертом Фонду Полем Річардом (професором Колумбійського університету, США), помічником головного менеджера Елізабет Шуп, менеджером Київського представництва CRDF Оленою Денбновецькою і координатором проектів CRDF в Україні Тетяною Нарчинською. Це вже не перший приїзд представників Фонду, зокрема, його головного менеджера Мерелін Пайфер. Представники делегації впродовж дня побували у наукових лабораторіях НОЦ, зустрілися з молодими вченими – учасниками проекту.
Як знак визнання сумлінної роботи учасниками проекту «Стійкість геотехнічних систем: процеси, явища, ризики», головний менеджер CRDF Мерелін Пайфер передала ректору НГУ Г.Г. Півняку сертифікат Фонду CRDF. Вона наголосила, що причетні до проекту науковці доклали чималих зусиль для вирішення поставлених завдань.
21-22 жовтня 2010 року у НГУ пройшов Міжнародний колоквіум імені проф. М.М. Протод’яконова 2010
Знову у Національному гірничому університеті за підтримки НОЦ НГУ пройшов українсько-німецький колоквіум ім. М.М. Протодьяконова з проблем руйнування та міцності гірничих порід. Програма форуму включила проведення науково-технічних секцій: технології підземного видобутку корисних копалин; відкриті гірничі роботи; збагачення корисних копалин; будівництво і експлуатація підземних споруд; шляхи розвитку маркшейдерсько-геодезичних робіт; геомеханіка і геотехніка; геологія; проблеми та перспективи вдосконалення гірничого обладнання; екологічні проблеми техногенно-навантажених регіонів; рудникова аерологія та безпека праці; технології економічного і безпечного використання електроенергії; автоматизація у гірництві; економіка і управління у гірничій промисловості.
14-15 травня 2008 року
Міжнародний колоквіум ім. проф. Протод’яконова «Проблеми геомеханіки, руйнування та міцності гірських порід»
У роботі колоквіуму брали участь представники Технічного університету «Фрайберзька гірнича академія» (м. Фрайберг, Німеччина), у тому числі ректор Фрайберзької гірничої академії професор Георг Унланд, професори Карстен Дребенштедт та Хайнц Конецкі, а також провідні науковці Національного гірничого університету – ректор НГУ академік Геннадій Півняк, професори Олександр Шашенко, Володимир Бондаренко, Ілля Гуменик, Олена Сдвижкова, Іван Садовенко та інші. На конференції обговорювались актуальні питання розвитку видобувної галузі, проблеми стійкості геомеханічних систем, перспективи проведення спільних наукових досліджень. Доповіді були присвячені як експериментальним дослідженням, так і комп’ютерному моделюванню геомеханічних процесів.
3-4 квітня 2008 року
III Міжнародний студентський форум «Розширюючи наші обрії» на базі НГУ
За підтримки НОЦ було проведено роботу секції «Стійкість геотехнічних систем». Учасниками секції стали: аспіранти та студенти Краківської гірничо-металургійної академії Пьотр Циган, Даріуш Пастернак, Шимон Сіпньовські; аспіранти та студенти НГУ Світлана Дем’янець, Олексій Ложніков, Артем Лисенко, Євген Зацепін, Катерина Сергєєва, Дмитро Мальцев, Юрій Сорбат, Ігор Старотіторов. Їхні доповіді були присвячені проблемам розробки родовищ корисних копалин в Україні та Польщі, геомеханіки, ефективного використання сировинно-енергетичних ресурсів, застосування ГІС при дослідженні геотехнічних систем.
16 жовтня 2008 року
Міжнародний форум гірників 2008
Восьмий міжнародного гірничий форум в першому вищому гірничому навчальному закладі України – Національному гірничому університеті вітав учених та промисловців Російської Федерації, Польщі, Угорщини, Казахстану, Узбекистану, гірників з Донбасу, Кривбасу, Запоріжжя, Житомиру, Криму, Сум, Одеси, Луганська та багатьох інших міст та регіонів: понад 100 організацій. Цей форум став традиційною міжнародною подією за участю кращих представників гірничої науки і студентів-гірників – майбутнього України. В рамках Форуму за підтримки НОЦ було проведено секційне засідання з проблем геомеханіки та геотехніки.
За підтримки Науково-освітнього центру НГУ представники Національного гірничого університету стали учасниками міжнародних конференцій, семінарів та зустрічей за тематикою НОЦ:
7-10 квітня 2008 року
Міжнародний науково-практичний семінар за програмою NATO “Optimization of disaster forecasting and prevention measures in the context of human and social dynamics”
(„Оптимізація прогнозування катастроф і попереджувальні заходи у контексті соціального розвитку”) у м. Кишинів (Молдова) було організовано за підтримки Міністерства навколишнього середовища та природних ресурсів Молдови за підтримки фірми UWIK-Consulting (Germany), що працює у галузі відновлення екологічного середовища. Участь у семінарі взяли фахівці у галузі екології з Німеччини, Великобританії, України, Румунії, Вірменії, Грузії.
Доповідь Євграшкіна Г.П., Рудаков Д.В. Харитонов М.М. „Environment protection measures assessment in the affected area of containment ponds for waste mine waters in Western Donbass” („Оцінка захисних природоохоронних заходів у зоні впливу ставків-накопичувачів шахтних вод у Західному Донбасі”) представлена керівником зовнішньої компоненти НОЦ Рудаковим Д.В. Доповідь "Цитогенетичний статус організму людини як діагностуючий параметр у системі соціо-екологічного моніторингу" (автори Горова А.І., Клімк на І.І., Бучавий Ю.В.) зробила учасниця НОЦ к.б.н. Ірина Клімкіна.
7-11 вересня 2008 року
XXI Всесвітній гірничий конгрес
XXI Всесвітній Гірничий конгрес у 2008 році пройшов у Кракові, а одна із його сесій і виставка World Mining Expo 2008 – у Катовіцах. Більшість сесій пройшла у стінах Краківської Гірничо-металургійної академії ім. С. Сташиця.
Делегацію з України представляли понад 60 чоловік, від Національного гірничого університету – 9 науковців на чолі з ректором, академіком НАНУ Геннадієм Півняком. Від НОЦ у конгресі взяли участь його директор Олена Сдвижкова та керівник міжнародної компоненти Дмитро Рудаков. За замовленням організаційного комітету Гірничого конгресу фахівці НГУ підготували наукові доповіді. Головою міжнародного організаційного комітету Всесвітнього Гірничого конгресу був професор, доктор технічних наук Юзеф Дубінські – генеральний директор Головного інституту гірництва у Катовіцах. Була підписана угода між Краківською Гірничо-металургійною академією ім. С. Сташиця та гірничим і електротехнічним факультетами НГУ.
2-3 жовтня 2008 року
Наукова конференція «Відновлення територій після згортання гірничих робіт»
«Remediation of abandoned mine lands») була організована Агентством з охорони навколишнього середовища США (EPA USA) та Національною асоціацією підземних вод США (NGWA USA) у м. Денвер.
Учасниками стали американські науковці і представники фірм у галузі відновлення земель, порушених видобутком корисних копалин. Доповідь Рудаков Д.В., Садовенко І.О., “Ймовірнісний підхід до контролю міграції токсичних розчинів у тріщинуватих породах відпрацьованого масиву” (“A probabilistic approach to control toxic solute transport in fractured mined rocks”) щодо моделювання міграції токсичних речовин у підземних та шахтних водах Центрального Донбасу представлена керівником зовнішньої компоненти НОЦ Рудаковим Д.В.
27-29 листопада 2008 року
Третій Міжнародний колоквіум «Невибухове руйнування гірських порід»
(Third International Colloquium «The Rock Mining without Explosives») був організований Фрайберзькою гірничою академією (Німеччина) спільно з Міжнародним університетом ресурсів, до якого входить і Національний гірничий університет. На доповідях були розкриті проблеми та шляхи їх вирішення щодо видобування корисних копалин без використання вибухових технологій. У роботі колоквіуму взяли участь науковці та представники видобувних підприємств Німеччини, Угорщини, Чехії, Польщі, Австрії, Росії, України, Греції, Голландії, Македонії та інших країн.
Від НГУ зі своїми доповідями виступили аспірант кафедри вищої математики Олексій Іванов (тема доповіді «Контрольоване обвалення схилів при відкритому видобутку корисних копалин» «Controllable benches fall at open-cast mining of deposits») та аспірант кафедри гірничих машин Володимир Кіріченко (тема доповіді «Технологія видобутку та транспортування поліметалічних конкрецій» «The technology of poly-metallic concretions extraction and transporting»)
28 січня – 01 лютого 2008 року
Міжнародна конференція «Тиждень гірника 2008»
«Тиждень гірника» у Московському гірничому університеті є місцем зустрічі науковців та промисловців з усього світу, а також місцем отримання інформації про нові тенденції в гірничій науці і техніці. Завдяки гранту НОЦ студентка групи РФ-03-1 Дар’я Гречищева взяла участь у заходах цієї представницької конференції. У цей раз Московський гірничий університет зібрав понад 800 фахівців із 20 країн світу. В межах наукового симпозіуму "Тиждень гірника 2008" було проведено 23 семінари і 4 "круглих столи", а також організовано виставку-презентацію 7 фірм, що працюють у гірничих промисловості. Семінар, на якому виступила представниця нашого університету, був присвячений питанням гірничопромислової геології, маркшейдерській справі і геометрії надр.
23-25 квітня 2008 року
Міжнародний науковий форум молодих учених «Проблеми надрокористування»
пройшов у Санкт-Петербурзькому гірничому інституті (технічному університеті). Цей захід є традиційним і щороку проводиться з широким розмахом.
НГУ представив своїх учасників на цей форум вперше! Загальна кількість учасників Форуму цього року сягнула 450 чоловік з 20 країн світу, в тому числі представники найбільш відомих ВНЗ гірничого напряму – Фрайберзька гірнича академія, Краківська гірничо-металургійна академія тощо. У цьому заході можуть брати участь молоді вчені, які ще не мають ученого ступеня та студенти.
Завдяки підтримці НОЦ від НГУ у роботі Форуму взяли участь два студенти ЕТФ Денис Іваненко та Максим Бабенко, аспірант кафедри вищої математики Олексій Іванов, аспірант кафедри гірничої механіки Володимир Кириченко та аспірант кафедри підземної розробки родовищ Олександр Сідєльніков. Робота проходила на 8 секціях, що охоплювали всі аспекти та проблеми світової гірничо-видовбувної галузі.
Результатом участі нашої делегації є два призових дипломи – перше місце у секції «Геодезія, геомеханіка та підземне будівництво» посів аспірант Олексій Іванов, друге місце у секції «Проблеми видобутку рудної та нерудної сировини» отримав аспірант Олександр Сідєльников.
12-13 квітня 2008 року
Міжнародна науково-технічна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Вдосконалення технології будівництва шахт і підземних споруд» у Донецькому Національному технічному університеті
Щорічно делегація Національного гірничого університету відвідує конференцію, присвячену новим науковим розробкам та проектам, що виконують молоді вчені та студенти. Ця конференція є унікальною можливістю спробувати свої сили в науці наступному поколінню науковців. Організатором цієї конференції виступає кафедра будівництва шахт та підземних споруд. Цього року на конференції свої роботи представили студенти Костянтин Кравченко, Микита Мостовий, Андрій Філіпов та Кирило Новицький, які виконують свої роботи за грантами НОЦ.
Учасники конференції змогли відвідати будівництво надсучасного стадіону у місті Донецьк, який готується прийняти матчі чемпіонату Євро 2012.
30 серпня - 03 вересня 2008 року
Міжнародний науково-практичний семінар за програмою NATO “Coupled site and soil-structure interaction effects with application to seismic risk mitigation”
(„Сполучені ефекти структурних змін ґрунтів на ділянках будівництва та їх застосування до зменшення сейсмічного ризику”) відбувся у Болгарії (м. Боровець) на базі Інституту механіки Болгарської Академії Наук за участю провідних фахівців у галузі інженерної геології та сейсміки з Німеччини, Греції, Румунії, Болгарії, США та інших країн. Доповідь Садовенко І.О., Рудаков Д.В., Тимощук В.І. „Analysis of dynamic impact on a ground slope while destruction of emergency house constructions” („Аналіз динамічного впливу на схил ґрунту при руйнуванні конструкцій аварійного будинку”) щодо чисельного моделювання стійкості ґрунтових схилів на урбанізованих територіях представлена керівником зовнішньої компоненти НОЦ Рудаковим Д.В.
23-25 April, 2008
Друга міжнародна науково-практична конференція молодих учених, аспірантів і студентів
Кафедра будівництва й геомеханіки Національного гірничого університету за підтримки НОЦ провела міжнародну молодіжну конференцію «Перспективи освоєння підземного простору», присвячену 80-летию с початку підготовки шахтобудівників у Національному гірничому університеті.
На конференції було представлено 22 доповіді. Учасники конференції представляли Шахтинський інститут Південно-Росій¬ського державного технічного університету, м. Шахти, Росія; Донбаський державний технічний університет, м. Алчевськ; Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, м. Антрацит; Криворізький технічний університет, м. Кривий Ріг; Донецький національний технічний університет, м. Донецьк; Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України, м. Дніпропетровськ; Національний гірничий університет.
Склад учасників конференції: 13 студентів и магістрів; 7 аспірантів; 7 молодих учених.