11.04.2013
12 квітня - Всесвітній день авіації й космонавтики.
У цей день 1961 року потужна ракета-носій вивела на орбіту перший в історії космічний корабель “ВОСТОК” з першим космонавтом Землі – громадянином Радянського Союзу Юрієм Гагаріним на борту.
Перша любов незабутня
Спогади моєї мами, Світлани Іванівни Дмитрієвої, про зустріч з Юрієм Олексійовичем Гагаріним
Світлина, на якій молода усміхнена мама сидить поряд з Юрієм Олексійовичем Гагаріним, є найціннішою реліквією нашої родини. Незабутня зустріч з першим космонавтом планети відбулася в 1965 році під час святкування п’ятиріччя піонерського табору, названого його іменем, у Євпаторії, куди Юрія Олексійовича запросили на урочистості.
Ось так запам’ятала той день моя мама, тоді ще 25-річна піонервожата цього табору: «До зустрічі довго готувалися і діти, й дорослі. Подія відбувалася на центральному майданчику, шлях до якого застелили червоною доріжкою, наготові був духовий оркестр. Кожен загін (їх загалом було 42) приготував для першого космонавта подарунки, виготовлені своїми руками; діти стояли і з нетерпінням чекали Юрія Олексійовича. Він з’явився зненацька - не з парадного входу, звідки його виглядали, а з протилежного господарчого двору. Він прибув до табору на одній машині, непомітно і скромно. Як потім з’ясувалося, космонавт не терпів метушні й „показухи”. Тому й заїхав неочікувано з протилежного боку. Виступав він коротко і чітко. Розповідав про свою роботу, відповідав на питання, щиро спілкувався, після чого фотографувався з кожним піонерським загоном зокрема. На всіх Ю.О. Гагарін справляв враження скромної, безстрашної і доброї людини.
Юрія Гагаріна називали „першою любов’ю планети”. Справді, перша любов незабутня. Тож Юрій Гагарін назавжди залишиться в моїй пам’яті, як і у пам’яті людства».
Зі слів мами записала Олена Єгорова,
доцент кафедри історії і політичної теорії, у березні 2013 р.
На чорно-білому фото невідомого автора, зробленому влітку 1965 року в піонерському таборі ім. Ю.О. Гагаріна, знятий 26-й загін. У центрі групи - Юрій Гагарін, зліва від нього - піонервожата Світлана Дмитрієва, 1940 року народження, а також діти і декілька дорослих співробітників табору.