13.01.2012
«Навчання та дослідження в американському університеті: можливості та реалії»
В Національному гірничому університеті 12 грудня відбувся інформаційний семінар за результатами наукового стажування співробітників НГУ в провідних університетах Сполучених Штатів.
Можливість провести спільні дослідження з американськими колегами здобули професор кафедри гідрогеології та інженерної геології Д. В. Рудаков, доцент кафедри вищої математики Д. В. Бабець, та асистент кафедри автоматизації комп’ютерних систем В. Є. Кириченко.
Саме вони отримали 3 гранти від Державного агентства України з питань науки, інновацій та інформації цивільних і протягом місяця працювали над науковими розробками на базі університетів США в Мічигані та Іллінойсі а також в компанії «Ausenco PSI» (Каліфорнія). На наших науковців враження справили високий потенціал американських наукових установ, розвиненість та сучасність експериментальної бази, інноваційні підходів та методи досліджень.
«В університетах, де нам довелось працювати, як серед молодих науковців, так і серед студентів значну частину, часто до половини, складають представники східних народів – китайці та індуси,» - поділились цікавим спостереженням Дмитро Вікторович Рудаков та Дмитро Володимирович Бабець. За їх словами, експериментальна база наукових досліджень в США набагато випереджає українську, тому отримані практичні результати досліджень наших науковців є ще більш цінними.
На фото: Професор кафедри гідреології та інженерної геології Рудаков Дмитро Вікторович (справа) і співробітник факультету хімії Мічиганського державного університету С.Хогг (зліва) в лабораторії з дослідження мембранної дистиляції. (Лансінг, Мічиган, США)
На фото: Бабець Дмитро Володимирович, кандидат технічних наук, доцент кафедри вищої математики на шахті "M-Class Mining" - найсучасніша приватна шахта штату Іллінойс.
На фото: Кириченко Володимир Євгенович, кандидат технічних наук, асистент кафедри автоматизації та комп'ютерних систем в офісі на своєму робочому місці в компанії Ausenco PSI
Колеги з США проявили гостинність та доброзичливе відношення. Наші вчені були приємно здивовані законослухняністю та демократичністю американського суспільства.
В подальших перспективах співпраці – спільні публікації результатів досліджень в провідних професійних журналах світового рівня, розширення науково-освітнього партнерства та залучення до більш широких наукових кіл. Розпочато налагодження партнерства між нашим та цими американськими університетами, які є одними зі світових лідерів в своїх галузях.
Марія Бережна